TRANSPALET OPERATÖR BELGESİ

Elektrikli akülü transpalet ehliyeti kullanma eğitimi
Elektrikli akülü transpalet ehliyeti; Elektrikli Akülü Transpalet kullanmak için alınması zorunlu belge Elektrikli Trans Palet Operatörlük belgesidir. 18/04/2018 MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlanmış olup Bu program çerçevesinde Elektrikli Transpalet operatörlük belgesi eğitimleri verilmektedir.

Akülü transpalet operatör belgesi; Akülü transpalet kullanmak için alınması gereken operatör belgesi Elektrikli Transpalet operatörlük belgesidir. Bu belgesi alan operatör akülü transpalet kullanabilir.

Elektrikli Trans Palet Operatörlük eğitimi; AMACI Bu programı tamamlayan bireylerin operatör adaylarının fabrika, depo ve açık sahalarda yüklerin kaldırılması, taşınması, istiflenmesi ve yönünün değiştirilmesi amacıyla kullanılan elektrik ile çalışan kaldırma makinelerini işletmelerin genel çalışma prensipleri doğrultusunda etkin bir şekilde kullanarak iş sağlığı, iş güvenliği ile mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak yetişmesini ve eğitim alıp eğitim sonunda başarılı olanların belgelendirilmesidir.

Elektrikli TransPalet Operatoru Yetistirme Kursu Programı İndir
Şarjlı transpalet eğitimi; Gücünü elektrik ile şarj edilmiş akülerden alan şarjlı trans palet kullamak için Elektrikli Transpalet operatörü yetiştirme kursu eğitimlerine katılıp operatör belgesini almak gerekir. Şarjlı transpalet eğitimleri, hazırlanması gerek evraklar ve başvuru şartları ile kurs ücretini öğrenmek için İstanbul Güngören İlçesinde bulunan İş makineleri kursumuz ile irtibata geçebilir veya teklif alabilirsiniz.


Elektrikli transpalet eğitimi; Elektrikli akülü transpalet eğitimleri her ay açılan iş makineleri kursuları ile birlikte başlayıp müfredat gereği alınması gereken Elektrikli trans palet teorik eğitimi ve uygulama eğitimlerine alınır. Elektrikli akülü transpalet operatör adayları ilk önce Kurs bünyemizde Yazılı sınava yönelik teorik eğitim alır teorik eğitimi biten adaylarımız İş makinesi eğitim alanımızda Elektrikli transpalet ile birebir uygulama eğitimine tabi olurlar eğitimi biten kursiyerler en yakın elektrikli transpalet ehliyeti sınav tarihi gelince sınava alınırlar.


Elektrikli Transpalet ehliyeti almak için neler gerekli; Transpalet ehliyeti almak için İş makinası kursuna kayıt esnasında yanınızda bulundurmanız gereken evrak listesi 4 kalemden oluşmaktadır.
1- Diploma, tastikname, öğrenim belgesi veya öğrenci belgesi.
2- 1 Adet biyometrik fotoğraf
3- Sürücü olur sağlık raporu
4- Adli sicil kaydı belgesi E-Devlet ten alınabiliyor.


Elektrikli akülü Transpalet ehliyeti için gerekli şartlar; Transpalet ehliyeti operatör belgesi alacak kişilerde aran şartlar ve koşullar. Transpalet ehliyeti alacak kişilerin sürücü belgesi ehliyet sahibi olmaları şart değildir. 2020 yılında transpalet ehliyeti alacak kişiler için aranacak şartlar aşağıdaki gibidir.

* 18 Yaşını bitirmiş olmak 19 dan gün almak
* En az ilkokul mezunu olmak
* Adli sicilinde, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddelerinden, (Değişik ibare: Makam Oluru 11/08/2016-8592992) 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giydiğine dair kaydı bulunmamak.
* Sağlık şartı; operatörlük yapmasına engel bir durumu bulunmamak,

Transpalet ehliyeti kaç yaşında alınır; Elektirikli Akülü transpalet ehliyeti operatörlük belgesi yaş şartı 18 dir. 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alan Transpalet operatör adayları kursa başvuru yapabilir.

Transpalet operatör ehliyeti nerden alınır; Kütahya Sürücü Kursu Özel Yalçın MTSK Sürücü Kursumuz ve İş Makineleri Operatörlük Kursumuzda ve Milli Eğitim Bakanlığından yetkili ve sınavları Milli Eğitim tarafından yapılan İş makineleri operatörlük kurslarından alınır. Örneğin Sürücü kursları transpalet ehliyeti veremez ayrıca hizmet içi eğitim veren Kurum ve Kuruluşlardan alınan belgeler geçerli değildir. Transpalet operatör belgesi Milli Eğitim tarafından onaylı olması gerekir.

  • (0274) 216 54 46
  • (0533) 629 66 60
  • info@yalcinsurucukursu.com